tablica odlotow

Jak spakować się w spontaniczną podróż

Planowanie urlopów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, z leżeniem przez kilkanaście dni na hotelowej plaży i stawianie się na posiłki w wyznaczonych godzinach dla niektórych z pewnością nie jest odpoczynkiem, a wręcz horrorem porównywanym do więzienia.

Lecimy na spotkanie z przygodą!

Prawdziwi poszukiwacze przygód nie zastanawiają się, w którym momencie wyjechać. Nie muszę niczego, mogę wszystko – oto sentencja godna outsidera, nie dającego zamknąć się w ramy konwenansów.

Spakowanie się w ciągu godziny lub kilkadziesięciu minut do odlotu może przysporzyć problemów, zwłaszcza dla początkujących poszukiwaczy, wyrwanych spod skrzydeł konwencji.

Rozpoczynamy od znalezienia czegoś, w czym moglibyśmy umieścić swoje rzeczy. Z całą pewnością odradzamy klasyczną walizkę: jest wygodna, jeśli lecisz na Welness i Spa, jednak to nie w twoim stylu – na dłuższą metę chodzenie z walizką jest uciążliwe.

Zatem najlepszym wyborem będzie plecak lub torba na ramię. Bez problemu możesz w nich nawet biec, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W co się ubrać w podróż życia

Grunt to świetnie wyglądać w każdej sytuacji! Dlatego należy mądrze się pakować – zaopatrz się w miękkie, bawełniane koszulki z nadrukami wysokiej jakości, jeansy, bluzy lub swetry z wełny oraz wygodne i przewiewne ubrania sportowe. Ponadto przeciwdeszczowe okrycie wierzchnie, zapasowe buty i skarpetki. Dodatkowo, z niezbędników potrzebne ci będą leki, podstawowe artykuły higieniczne, portfel z pieniędzmi i dokumentami, dodatkową torbę (najlepiej z lekkiego, cienkiego materiału: lnu lub bawełny). Takie wynalazki jak suszarka do włosów, żelazko, perfumy, kuferek z akcesoriami do makijażu śmiało mogą zostać w domu.

Dodatkowe wskazówki

Najlepiej stworzyć sobie w głowie krótką listę na temat tego, jak spędzimy podróż. Z pewnością będziemy gdzieś nocowali, więc przyda nam się piżama, bielizna i ręcznik. Czas pomyśleć o rozrywce.

Jedną część swojego plecaka poświęć na zabranie aparatu fotograficznego lub kamery uwieczniającej najpiękniejsze wspomnienia z wyjazdu.

I na koniec złota rada od starych wyjadaczy: jeśli coś ci się nie mieści w walizce, a koniecznie musisz to mieć, załóż na siebie! Dodatkowa bluza czy sweter nikogo nie zdziwi na lotnisku, przecież w samolocie bywa naprawdę zimno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *